preloader

КПІ ім. Ігоря Сікорського

Брендбук

Рекомендації щодо використання символіки Національного технічного університета України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

shield kpi-white

Системний підхід

Важливі деталі

Важливо, що процес розробки брендбука КПІ ім. Ігоря Сікорського був ініційований працівниками університета і підтриманий адміністрацією. Під час розробки брендбука відбувалися наради щодо цього питання і отримувався зворотній зв’язок.

Перед створенням брендбука КПІ ім. Ігоря Сікорського була проведена ґрунтовна робота та проаналізовано досвід кращих університетів світу за версією QS World University Rankings.

Аналіз айдентик університетів показав, що синій є достатньо розповсюдженим. Проте, велику увагу було приділено не лише загальносвітовим тенденціям, а й тестуванню кольорів у цифровому та реальному середовищі  щодо читабельності, контрасту тощо (опрацьовано більше 110 кольорів і відтінків).

Правила і рекомендації щодо використання символіки, зазначені у брендбуці, не обмежують творчий підхід до оформлення простору та цифрового середовища, а формують загальну візуальну лінію. 

Брендбук КПІ ім. Ігоря Сікорського є службовим твором і захищений авторським правом з боку держави (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №105316) 

0

Відтінки основного кольору

було підібрано перед остаточним вибором

0

Відтінків допоміжних кольорів

було підібрано перед остаточним вибором

0

Брендбуків світових ЗВО

було проаналізовано перед початком роботи

0

Айдентик світових ЗВО

було досліджено перед початком роботи

Офіційна назва

У Наказі МОН України №992 від 17 серпня 2016 року вказана оновлена офіційна назва університета.

Єдині офіційно затверджені та юридично коректні формулювання назви університета:
– повна назва (укр.): Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
– скорочена назва (укр.): КПІ ім. Ігоря Сікорського;
– повна назва (англ.): National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”;
– 
скорочена назва (англ.): Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute.

Інші формулювання не допускаються та є помилковими:
– НТУУ «КПІ»;
– НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»;
– НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського»;
– НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»;
– НТУУ «КПІ імені І. Сікорського»;
– НТУУ «КПІ ім. Сікорського»;
– НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
– КПІ імені Ігоря Сікорського;
– КПІ імені І. Сікорського;
– КПІ ім. І. Сікорського.

Кольори

0041

Web/на екрані/діджитал-рішення – RGB та HEX.
Друк – CMYK та PMS (Pantone Matching System)

Під час розробки брендбука було опрацьовано більше 110 кольорів і відтінків. Кольори тестувалися як для використання у діджитал середовищі (режим RGB), так і після друку (режим CMYK).

Першим етапом у виборі кольору був підбір основного кольору. Після мозкового штурма щодо основного кольору було прийнято рішення зупинитися на синій колірній гамі, оскільки кольори у цій гамі є водночас і динамічними, і спокійними, що є важливим для академічного та наукового середовища.

0033

Окрім цього синій колір:
– колір для взаємодії з аудиторією;
– один з найбільш контрастних кольорів;
– вдалий для графічного дизайну, універсальний;
– добре поєднується з кольорами по всьому спектру, а також вдалий як самостійний колір;
– особливий зовнішній вигляд на різних матеріалах.

Інститут кольору The Pantone Color Institute ™ визначив синій кольором 2020 року. «Технологічний прогрес продовжує випереджати здатності людини обробляти масиви нової інформації. Легко зрозуміти, чому люди надають перевагу кольорам, які надають відчуття чесності та захисту».

Важливу увагу під час розробки брендбука було приділено аналізу айдентики іноземних закладів вищої освіти (проаналізовано більше 480 університетів). Серед Топ-500 кращих університетів світу за версією рейтинга QS World University Rankings 2020, у 55 закладів вищої освіти основним кольором є синій.

0037-1
0037-2

Важливо зазначити, що існує достатньо велика кількість іноземних технічних і політехнічних університетів, у яких емблеми синього кольору:

0039

Типографіка

0042

Пріоритетною для використання гарнітурою вважається Exo 2 (для внутрішньої комунікації допускається використання Calibri). Обидві гарнітури є вільними для використання. Тип ліцензії для гарнітури Exo 2 –  Open Font License (безкоштовна ліцензія з відкритим вихідним кодом), що дає можливість використовувати гарнітуру для усіх потреб.

Символіка

В основі Великого та Малого герба закладене зображення перших чотирьох відділень, які почали свою роботу у перший день роботи університета, а саме – 31 серпня 1898 року.

 

001

Головний корпус є візитівкою університета, а також однією з найвизначніших споруд Києва та України. Зображення головного корпуса може відображатися як у поєднанні з Великим/Малим гербом, так і самостійно, залежно від необхідності. Розмір і колір головного корпуса обирається відповідно до необхідності, але обов’язково таким чином, щоб його було чітко видно. Розміщення будь-яких надписів, зображень, гербів/емблем/логотипів (включно з Великим і Малим гербом університета) на зображенні головного корпуса не дозволяється.

007

Великий герб

Великий герб – круглий герб зі збереженням автентичних деталей, які існують з моменту створення університета у 1898 році. Підтвердженням цьому є, наприклад, барельєфи у навчальних корпусах №1 та №4 – два корпуси, закладені у перші роки існування університета.

Всередині круглого герба розташований щит із зображенням перших відділень, у яких здійснювалася підготовка фахівців.

Основне призначення Великого герба – використання під час урочистих та/або церемоніальних заходів, прийому офіційних делегацій, для вручення нагород і цінних подарунків, на дипломах про вищу освіту державного зразка тощо.

Великий герб може виконуватися в основному варіанті синього кольору, чорному та білому кольорах. Може використовуватися як з надписом назви університета, так і без неї.

002

Малий герб

Малий герб – це щит із зображенням чотирьох перших відділень, відкритих у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Під час підготовчого етапу зображення Малого герба було суттєво підкориговано з метою більш зручного використання (в першу чергу під час друку) та покращення читабельності (деякі елементи були незрозумілі та викликали сторонні асоціації).

0026

У процесі роботи над Малим гербом було приділено увагу кожному елементу (у кожному з елементів є візуальні зміни та вносилися коригування), але велику кількість уваги було приділено зображенню частини зубчастого колеса, оскільки у цьому елементі присутні дрібні елементи, які необхідно залишити, цей елемент має бути зрозумілим і водночас зручним для використання (у першу чергу для друку). Також необхідно було виключити можливу схожість з іншими предметами, які викликають хибні асоціації (наприклад, апельсин, колесо, віяло тощо).

0028

Стандартний варіант Малого герба виконується в основному варіанті синього кольору та може використовуватися у двох варіантах (з датою заснування та без дати заснування) у різних колірних схемах (окрім стандартного варіанта – двоколірний, монохромний та інвертний варіанти).

003

Неприпустимо використовувати Малий герб:
1) у розтягнутому вигляді без збереження пропорцій;
2) у частковому вигляді після кадрування;
3) видаляючи один з чотирьох основних елементів;
4) під кутами та/або нахилами;
5) у перегорнутому вигляді;
6) у дзеркальному відображенні;
7) на зображеннях або із зображеннями, які суперечать університетським цінностям і можуть нанести шкоду репутації КПІ ім. Ігоря Сікорського.

004

Під час використання Малого герба на фонах і зображеннях необхідно звертати увагу на контраст, читабельність, а також поєднання кольорів. На більш темних фонах/зображеннях рекомендовано використовувати інвертний варіант герба, натомість як на світлих фонах/зображеннях – основний, монохромний або двоколірний варіант.

005

Під час використання Малого герба на повнокольорових та/або градієнтних темних та/або яскравих фонах допускається розміщення лише інвертного варіанту. У разі, якщо фон та/або градієнт світлого відтінку. дозволяється використовувати основний або двоколірний варіант Малого герба. Монохромний варіант Малого герба використовується для розміщення лише на білому/сірому фоні.

Побудова елементів

Малий герб може використовуватися з надписом назви КПІ ім. Ігоря Сікорського. У такому випадку відстань між нижньою точкою Малого герба та надпису (за верхньою лінією рядкових літер) становить довжину лінії від верхньої до нижньої точки ромбу всередині Малого герба.

0010

Безпечний простір

Безпечний простір формується за допомогою ліній, які у висоту дорівнюються відстані між верхньою та нижньою точкою ромбу всередині Малого герба. Значення ширини/висоти безпечного простору дорівнює дві довжини такої лінії.

Безпечний простір створюється для зручного візуального сприйняття Малого герба окремо або у поєднанні з надписом. Не дозволяється розміщувати будь-які елементи всередині безпечного простору.

0011

Малий герб із надписом

Безпечний простір формується за допомогою ліній, які у висоту дорівнюються відстані між верхньою та нижньою точкою ромбу всередині Малого герба. Значення ширини/висоти безпечного простору дорівнює дві довжини такої лінії.

Безпечний простір створюється для зручного візуального сприйняття Малого герба окремо або у поєднанні з надписом. Не дозволяється розміщувати будь-які елементи всередині безпечного простору.

0012
0013
0014
0015
0016

Під час використання зображення Малого герба у поєднанні із надписом та зображеннях необхідно звертати увагу на контраст, читабельність, а також поєднання кольорів. На більш темних фонах/зображеннях рекомендовано використовувати інвертний варіант, натомість як на світлих фонах/зображеннях – основний, монохромний або двоколірний варіант.

0017

Візитівка

0018-02

Бажаєте зробити візитівку?
Необхідно звернутися у видавництво «Політехніка» у Телеграм-боті або зателефонувати +38 (044) 204 85 85

Шаблон презентації

Враховуючи велику різноманітність інформації, яка може розміщуватися у презентації, вимоги щодо однакового оформлення презентацій немає. Проте, з метою створення ідентичної загальної стилістики, рекомендується використовувати визначену гарнітуру та кольори, які зазначені у цьому брендбуці. Нижче наведені лише деякі можливі варіанти для оформлення слайдів.

0020-2

Дверні таблички

Передбачено два основних типи дверних табличок:
– для загальноуніверситетських підрозділів (без необхідності вказувати департамент/структурний підрозділ);
– для відділів/підрозділів/служб тощо, які знаходяться у підпорядкуванні у іншого структурного підрозділа.

Для обох типів дверних табличок допускається два варіанти використання: класичний синій варіант (пріоритетний), а також інверсія – синій контент на білому фоні.

За необхідності, на дверних табличках може вказуватися інша службова та/або необхідна інформація для відвідувачів (графік роботи, QR-коди тощо).

0023

Бажаєте зробити дверну табличку?
Необхідно звернутися у видавництво «Політехніка» у Телеграм-боті або зателефонувати +38 (044) 204 85 85

Вітальний лист

Бланк для вітального листа або іншого обміну інформацією не є офіційним типовим бланком КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Комунікація, здійснена за допомогою цього бланка, відбувається фізичною особою, а не юридичною особою «Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»».

Цей бланк може використовуватися з метою привітання,  листування, запрошення на науково-практичні заходи, семінари, воркшопи тощо, а також для вручення подяк і оформлення сертифікатів про участь у заходах, організатором яких є КПІ ім. Ігоря Сікорського.

0022-2

Бланк підрозділа

Бланк структурного підрозділа не є офіційним типовим бланком КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Бланк структурного підрозділа може використовуватися під час обміну інформацією між структурними підрозділами КПІ ім. Ігоря Сікорського, для листування зі стейкголдерами, запрошення на заходи, вручення подяк і сертифікатів про участь у заходах, організатором яких є КПІ ім. Ігоря Сікорського.

0024